Wymagania środowiskowe obejmują nie tylko szkolenia

Wymagania środowiskowe obejmują nie tylko szkolenia, ale także innych, na przykład, sztuki, książek dla dzieci. Wymagania te obejmują przepisy dotyczące jakości materiałów do druku – to znaczy, Farba jakości stosowane w druku, jakość druku, jakości papieru, i tak dalej. Mówi ekspert w dziedzinie książek dla dzieci, nauczycieli MGUKI Irina Tushevskaya – „Księga – nie krzak ulotki drukarnia, i pozostawia nie są w stanie dostarczyć nam tlenu. Raczej przeciwnie, są nośnikami substancji szkodliwych „. [84]

18
Przede wszystkim, należy powiedzieć o papier, ponieważ jego ilość jest podstawą normalnego drukowanego obrazu. Papier powinien być wykonany z materiału przyjaznego dla środowiska. Nawiasem mówiąc, ciekawe jest to, że najbardziej „szkodliwe” dla środowiska są najpiękniejsze i drogie książki. Badania wykazały, że papier powlekany – ten, który wprawia nas z białością i czystości – zawiera dioksyn – substancje o dużej promieniowania [84].
Ogólnie rzecz biorąc, bezpieczeństwem materiałów stosowanych w produkcji książek jest szczególnie ważne dla młodszych dzieci. Odnosi się to również do samego arkusza, a barwniki jak bardzo prawdopodobne, że wprowadzenie do książki zaczyna się od dziecka na jej próbki do smaku.
Tak jak w przypadku farby podczas drukowania ulotki drukarnia – zawiera ołów, substancję, która nie jest uszczelniony stron. Ołów stał się elementem w najmniejszym kurzu. Książka jest za bardzo szkodliwe pyły. Ponadto, aby prowadzić, zawiera wiele innych związków szkodliwych. Charakterystyczne jest to, że w krajach o wysokim poziomie kultury bibliotekarzy pracujących w kombinezonie konsumpcyjnych i rękawice, a po dniu, aby wziąć prysznic. [84]
Jest to ważna jest jakość druku. Najbezpieczniejsze „offset”, ponieważ podczas gdy „niska print” książka staje się źródłem tle cynku i tzw „druk wypukły” – źródło innych szkodliwych substancji lotnych [84].
3. Oprócz tych dwóch głównych rodzajów publikacji wymogów bezpieczeństwa (bezpieczeństwo środowiska i) istnieją wymogi , tak zwana higiena ergonomiczny. Dotyczy to przede wszystkim podręczniki dla dzieci, czyli podręczniki. Są one regulowane przez ich masy, grubości i wielkości.