W jaki sposób miłość dzieci objawia się w uczeniu ich miłości?

2

Odpowiedzialność rodziców polega na nauczaniu ich dzieci, jak kochać. To dziecko uczy się od urodzenia i tak długo, jak żyje w domu rodzicielskim. Dzieci, które zostały pozbawione miłości rodzicielskiej i nie nauczył się zdolność do miłości, mieszka w domu dziecka lub z małomówny rodziców brutto, jako dorośli, nie będzie w stanie pokazać miłość do swojej rodziny, dla swoich dzieci, przyjaciół i rodziców.

W jaki sposób miłość dzieci objawia się w uczeniu ich miłości?

Wiele badań wykazało, że dzieci, które dorastały w miłości i mają przywiązanie do swoich rodziców, rzadko mają problemy z nauką lub socjalizacją, zarówno z rówieśnikami, jak iz dorosłymi. Te dzieci mają rozwiniętą pamięć, uwagę, myślenie, zdolność do badań.

– Rozmowy rodziców z dziećmi.

Dziecko potrzebuje rozmowy od najmłodszych lat, ponieważ dużo rozumie, chociaż nie umie mówić. Kiedy matka towarzyszy każdemu z jej działań łagodnymi słowami, dziecko jest spokojniejsze, czuje macierzyńską miłość. Szybko nauczy się mówić i komunikować się właściwie.

Wielu rodziców ma koncepcję, że małe dziecko nie musi się komunikować, ponieważ nie jest dobrze obeznany ze słowami. Karmili go, opiekowali się nim – i to wystarczyło dla jego normalnego rozwoju.

Jednak według uznanych psychologów jest to wielki błąd. Jeśli dziecko żyje nisko komunikatywnym życiem, takie dziecko pozostaje w tyle za swoimi rówieśnikami w wielu sprawach.

– Kontakt z oczami.

Dziecko będzie uważnie słuchać rodzica, gdy patrzy mu w oczy. Jednak wielu rodziców korzysta z tej metody, gdy chcą ukarać dziecko lub karcić.

Należy pamiętać, że przejaw miłości można wyrazić poprzez kontakt wzrokowy. Życzliwość i życzliwość w oczach rodzica, dla dziecka jest bardzo ważna i potrzebna, jak zresztą dla wszystkich ludzi.

– Kontakt na poziomie fizycznym.

Wielu rodziców dotyczy ich dzieci tylko w sytuacji obowiązkowej:

– asystowanie podczas ubierania;

– siedzenia w samochodzie;

– trzymając dłoń w zatłoczonym miejscu itp.