mistrz świata jest trzeci za amerykańskiego Ted Ligety, Krýzl 23

Mistrz Świata w slalomie gigancie się w Beaver Creek po fantastycznym drugim przejeździe Amerykanin Ted Ligety i był to pierwszy narciarz w historii, zdobył trzeci tytuł z rzędu w jednej dyscyplinie. Drugi zakończył ze stratą 45 setnych austriackiego Marcel Hirscher, trzecie miejsce Alexis Pinturaultovi z Francji. Czeski narciarz kryštof krýzl skończył dwadzieścia trzecie miejsce.

Ligety pokazał, że jest mistrzem w środku łuku, choć nie jego pierwsza runda tak udany. Po połowie wyścigu był piąty ze stratą 24 setnych na Hirscher, ale Finał był jego zdaniem profesora wydajności.Agresywny, ale dokładny prowadzony był najszybszy z wszystkich zawodników przez ponad pół sekundy i przyniósł swój siódmy medal mistrzostw świata, z czego jedna piąta złota.

Hirscher, wiodący człowiekiem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, to po pierwszej rundzie najszybszy ale na ogół nie wystarcza Ligety. Amerykanin dał mu drugiej rundy i 69 setnych Austriacki musiał zadowolić po wygranej w połączeniu ze srebrnym medalem, który obronił mistrzostwo w Schladming dwa lata temu. Hirscherovou Mainline slalom w niedzielę.

Pinturault powinna być głównym faworytem kombinacje niedzielę, ale jego pierwszy medal mistrzostw świata zdobył aż do dzisiaj.Dwa lata temu w Schladming był piątym slalom gigant, a także łączyć w Beaver Creek. Brązowy medal w slalomie gigancie, ale wygrał na olimpiadzie w Soczi w ubiegłym roku.

Krýzl po pierwszej rundzie, jechał dogodnym dwadzieścia trzecie miejsce ze stratą 2,32 sekundy, ale w ostatnim wyścigu mogłyby być lepsze, gdyby chciał zaatakować dwadzieścia [Dobrze jeździł głównie w górnym fragmencie toru, ale na drugim okrążeniu stracił, a jego prędkość nie korzystać ani jeździć bezpiecznie na dnie.

Drugi czeski rider zacząć Martin Vráblík było po pierwszej rundzie trzydziestym szóstym, w drugiej części wyścig zakończył swój występ po błędzie przed bramką i nie został sklasyfikowany