Jak mówią nauczyciele szkół średnich

Jak mówią nauczyciele szkół średnich, rodzice często zadać im pytanie: „Dlaczego waga uczeń torbę?”. Rzeczywiście, pomiary prowadzone w szkołach moskiewskich, pokazał, że waga plecaków i teczek na uczniów szkół podstawowych są często „poza skalę” dla 5-6 kg. Z fizjologicznego punktu widzenia plecaka masy z podręczników nie powinna przekraczać 10% masy korpusu właściciela. Badania pozwoliły lekarzom, aby określić średnie dzienne dopuszczalne pakietów szkoleniowych wagi (w tym piśmie i plecak) dla uczniów w każdym wieku. Tak więc, dla studentów 1- 2 stopnie nie przekracza 1,5 kg; 3 do 5 klas – 2,5 kg; 7- 8 klassov- 3,5 kg; -3,5-4 Stopnie 9-11 kg. Ale to surowy wykonywane wydawcy ustawić maksymalne dopuszczalne stosunki wagowe podręcznika. Różnią się one w zależności od wieku, od jego przeznaczenia. Według SanPiN wagi jednej edycji dla uczniów w klasach 1-4 nie powinna przekraczać 300 g dla 10-11klassov – nie więcej niż 4 kg. [76].
Kolejny wymóg dotyczy introligatorskich. Blok książki, zwłaszcza w publikacji naukowej, nie powinny być klejone i szyte białą nicią, ponieważ Podręcznik przyklejone do końca roku szkolnego, po prostu zamienia się w łachmany. Poza tym książki gospodyń wiejskich dzieci powinny być otwarte bez trudności. [76]
76
1.2.4. Naruszenie wymogów bezpieczeństwa dla wydawnictwa książek dla dzieci
Według higienistki, drukiem: „Ministerstwo Zdrowia ostrzega: podręcznika niebezpieczne dla zdrowia” można bezpiecznie umieścić na okładkach wielu podręczników używanych przez uczniów dzisiaj. I to jest nie tylko dozwolone, ale wręcz konieczne, iz większą powodu niż na papierosy, a palenie powoduje żadnych dzieci. Ale kilka godzin siedzieć na stronach, które są w stanie „położyć” całą wizję roku studiów na resztę życia, zachęcam uczniów i rodziców oraz nauczycieli i wydawców oraz posłów i urzędników.