Grudzień w Ligue 1: Paryż na kolana i půlsezonní wszystkich gwiazd

21-cie Grudnia oficjalnie zakończył się w France Football w 2014 roku, z wyjątkiem Lille i Evian, która wciąż czeka dohrávka styczniu wszystkich klubów na koncie dokładnie połowa meczów. Co faktycznie wykazały przedświąteczny walkę? EuroFotbal.cz obsługuje tradycyjne miesięczne podsumowanie Ligue 1 nowej atrakcyjnej formie ..

Do tej pory, ta seria zawsze składał się z czterech sąsiadujących ze sobą bloków tekstu, z zastrzeżeniem dyskusji w szczegółach, co się dzieje we wszystkich najważniejszych klubach ligowych, podzielone na grupy w zależności od pozycji stołu (szczyt tabeli, walczyć o kubki, stół środkowy, walka, aby zapisać).W kontekście większej czytelności, jednak z tej pracy do końca sezonu zawsze odzwierciedlają na 10 punktów, kluczowe punkty w ostatnim miesiącu przyszedł do powierzchni.

Strona Oczywiście nadal pozostaje jako idealny układ łącznie z alternatywnymi miesięcy sondowania za najlepszą bramką miesiąca. Składa się z dwóch 5 TREF, zagłosuj na najlepszych można boxík po prawej stronie (tym razem były decydując nominacji jest daleko od najtrudniejszy). Pod koniec ostatnich 10 finalistów sezonu będzie „deal” francuski celem roku.

Ponieważ odcinek grudnia zastępuje również rodzaj podsumowania půlsezonní, a następnie na końcu publikacji artykułu nadal doskonały montaż całej jesieni.Przed otwarciem okna transferowego zima Następnie w osobnym artykule bliższe spojrzenie na niektóre z jesieni „komet”, które mogłyby znaleźć się na rynku do zgarnięcia. A teraz obiecane dziesięć punktów ..

Strona główna # 1 Paris kryzys rzeczywiście istnieje, jest niebezpieczne i wynika z braku pewności siebie

Laurent Blanc ma choć stwierdzenie przez kierownictwo klubu jest nadal przekonana domu wyciągnąć 0: 0 w ostatniej rundzie jesiennej przeciwko Montpellier ale symbolicznie potwierdza fakt, że PSG robi (jego sytuacji) naprawdę blado.Pierwsza liga porażka v Guingampu (0: 1) rzeczywiście być wielki wstyd, ale to jednak społeczeństwo cierpiał bardziej – wszak podobne uchybienia przeciwko rozjetým i outsiderów namotivovaným do paryżan unikają nawet wcześniej (gra może być porównana do utraty na ziemi Renard Sochaux, na przykład, ). Ponadto okoliczność, że zimuje mistrz trzecie miejsce; Czoło wciąż traci tylko trzy punkty. Ani zabaw już nie tragedia, nigdy HSC wyśmienitej na bramkę i punkt, który dosłownie ubetonovalo.

Co sprawia montpellierského fiasko tak niepokojąca sprawa jest taka, że ​​PSG grał Home .Straty na zewnątrz od czasu do czasu omijać każdy hegemon, Princes Park, był jednak za bogatego klubu długo nie do zdobycia przybytek, gdzie pokonał nawet najlepsze europejskie zespoły (jak na początku tego roku, Barcelona). Przeciwko Montpellier paryżan, że nie wynik po raz pierwszy po 36 (!!) meczów domowych. To była ostatnia przerwa mit nietykalność – teraz każdy wie, że stadion w stolicy nie jest magiczną siłą. Że nawet można zdobyć punkty, a nie trzeba nawet elitarnej przeciwnika.A może całkiem na pewno powiedzieć, że w tej grze w ubiegłym roku, co najmniej jeden cel byłby faworytem do sieci „woli” toczenia

PSG ponieważ brak zaufania, dla których przede wszystkim sytuacja wokół Zlatana Ibrahimovice. – szwedzki jesień pół phantom promarodil przemian i po powrocie olśniewające błyski matowym frustracji. To logiczne, że jest skalibrowanie trzydziestych coraz młodszy i lepiej niż w ubiegłym roku, że prawdopodobnie nigdy nie będzie. Bez ich talizman w szczytowej formie, ale paryżan omija defetystyczną cieniem – i sam Blanc w wywiadach alibi powtórzył, że jego zespół jest słabszy niż przed rokiem.Ubiegłoroczny mistrz nadal jest statystycznie bardzo dobre wyniki i jest liczba kandydat jeden do tytułu, miałem go ale nie tak boi, a to trudno oprzeć się wrażeniu, że dla tego Paryżan może tak trochę sami.


# 2 Jeśli Lacazette na święta tracą formę, Lyon z tytułem out gry

wentylatory Lyon od Alexandra Lacazetteho nie spodziewać się w celu dopasowania – jego obecna forma jest upoważnia zakładamy dwie proste. Młody uczeń jest najbardziej płodnym z 17 bramek dotychczas Ligue 1 strzelcem (z ogromnym marginesem) i ostatecznie w grudniu potwierdził, że jesień nie uruchomić po francuski trawniki nikt lepiej.Głównie dzięki niemu wygrał Lyon pełną liczbę 12 punktów, zimuje drugie miejsce i naprawdę żywe nadzieje na tytuł, który po epicki wygrać 5: 0 w Bordeaux przyznał i nadal ostrożny trener Hubert Fournier

Podobna sytuacja widzieliśmy. w ubiegłym roku – dwa papier uzupełniać faworytów na przełomie roku na czele zespołu, który, choć wiadomo, że jest dobry i ma filiżankę tak wysokie ambicje z nim, ale nikt nie liczy się. Jednakże, podczas gdy Lille panowały w ubiegłym roku z powodu destrukcyjnych taktyki i wielkiej fazie obronnej, Lyon jego piłka nożna przede wszystkim zabawy, zakłady cele Quanta i ustawić własne produkty usiane słynnej akademii upamiętnia stan bezpośrednio po 2000 roku, siedem lat przed wygraną erę.Ale trzeba jeden, a Les Gones kiedykolwiek będzie miał kłopoty, aby zakwalifikować się do Ligi Mistrzów – musieli Lacazettem zależeć bardziej niż fani mogą przyznać

Oczywiście, poręczny celem Forvard ponieważ ma. pracy, kreatywny zespół. Ale zastąpi go w kadrze po prostu nie istnieje. Na przełomie stycznia i lutego, więc przychodzi chwila prawdy – Clinton N’Jie i Mohammed Yattara pozostawić na Pucharze Narodów Afryki, Yassine Benzie kontuzji i braku strajkujących może zmuszać Fournier albo zmienić dyspozycję blockbuster 4-3-1-2, lub przesunąć końcówkę Nabil Fekir który celował w jesiennej ofensywy od położenia sprzęgła.A potem oczywiście jest jeszcze fakt, że Lacazette będzie gorący towarami zimowych – takie Liverpool byłby niezmiernie rzucił, nie tylko dlatego, że przypomina typologię Daniela Sturridge. Fournier w grudniu mówił o potrzebie wzmocnienia ataku, ale Les Gones mają pieniędzy do stracenia iw akademii w tej chwili nikt nie jest na tyle dobre, że wskoczył prosto do pierwszej drużyny. To może okazać się bardzo dobrze, że podczas APN przewróci uruchomić Lacazette z Fekirem i za Steed Malbranque.W tym momencie pęknie kruche dynamikę nowo wybudowanej linii pomocy i nagle Lacazette będzie miał jeszcze większą rolę i nevděčnější.

Strona główna # 3 Monako pozostaje poważnym kandydatem do Ligi Mistrzów

Lyon nie jest jedynym zespołem, który nie stracił punktu w grudniu; tak samo jest zarządzany i Monako, który również neinkasovalo Ligi jedynym celem w LM i awansowała do finału w pierwszej kolejności.Cały książęcy mówić, gdyż jego zbyt futbol nie przyciąga wiele uwagi; Jest to z jednej strony ironiczne, biorąc pod uwagę nacisk kładziony na jego trener przybycia Leonardo Jardim tylko atrakcyjnym gry z kontry, ale oznacza to również, że przeciwnicy i zwolennicy wciąż pozostaje swego rodzaju zwyczaj „Monaco słabsze” w porównaniu do ostatniego sezonu. Nazwijmy to efekt Falcaův.

Ale prawda jest taka, że ​​ma wielką formę, niestrzępiącą prawie żadnych bramek, a nie dwa błyskotliwe Kolumbijczyków pośród nich musi jednocześnie pracować znacznie týmověji, który nadal z powodzeniem rozwijać i [Jej kadra jest nadal bardzo dobre, przynajmniej w lidze francuskiej, i choć wynik 6: 0 z czterech meczów de facto Jardimovu bezpośrednio sprzeczne z filozofią gry, ważne jest, że punkty dodawane regularnie. Monaco nie wyglądać tak niebezpieczne, jak po jego wskazówka boi bał El Tigre z genialnym Jamesa w plecy, ale być może teraz jest lepszym zespołem. Jardim wszystko uważnie obserwował w czasie, gdy (logicznie) zmagał się z etapem odtwarzane i zatrzymał się przed procesem przyszedł do rzeczywistych wyników. Skromny Monako jest być może bardziej precyzyjnie niebezpieczne, ponieważ rywale nie przygotował tydzień wcześniej.

Strona główna # 4 Christophe Galtier powinny brać przykład z obudowy Aubameyangova

to przypomina wam czegoś?Saint-Etienne ma atakować gospodarz bierze młodych przodu, który zawsze miał reputację obiecujący talent, ale nigdzie nie ma on optymalnie skuteczne. Każdy wie, że chodzi o rzeczywistym potencjale, ale wydaje się, że świat będzie rozpraszać w czasie i stracić kolejny zmarnowany talent. Ale wtedy trener Christophe Galtier wziąć decydujący krok, kiedy gracze będą oferować pełną umowę i dać mu poczucie, że w końcu gdzieś należeć.Saint-Etienne to klub znany z ogromnej dumy i spójności wewnętrznej, a gdy gracz wreszcie przejąć swoją nową rodzinę, miotania w świetnej formie. – potwierdzając tym samym plotki o jego talentu, choć z opóźnieniem

< p> przepis, który pracował z Pierre-Emerick Aubameyang może mieć podobny efekt nawet Ricky van Wolfswinkel. Dwadzieścia pięć Holender gra źle, dość regularnie, a celem na pewno jest do punktu teraz bardziej ważne niż nieświeży Erding. Ale coś jest nadal brakuje. Saint-Etienne jest statystycznie najlepsza obrona w lidze, ale atak jest wciąż czeka na swojego wybawcę.Kluczem do Ligi Mistrzów może wreszcie być dwie rzeczy: po pierwsze, aby utrzymać zdrową Hamoumu, jedynym prawdziwie kreatywnych zawodników na boisku, a po drugie, dać Wolfswinkel czuć, że naprawdę opiera się zespół i że on naprawdę wierzy. Nigdzie nie jest napisane, że to działa dobrze, po raz drugi, ale precedens istnieje. Holenderski widocznie nadal brakuje pewności siebie, to dlaczego nie dodać do niego w ten sposób?

Strona główna # 5 Jocelyn Gourvennec jest geniuszem, ale Guingamp nie zdobył

To jest trudne mogę zrozumieć, że sukces jego Gourvennec Guingamp w grudniu osiągnęła. Nie tylko, że awansował do fazy pucharowej Ligi Europejskiej (jedyny francuski zespół), ale także w lidze nie stracił jeszcze raz, przerastają i PSG i zdobyć trzy zwycięstwa i jeden remis odpowiedziała energicznie, aby mówić o zagrożeniu schodzenia.Ponadto, zespół Breton najwyraźniej wreszcie nauczył się strzelać bramki – był produktywny dla całego miesiąca, tylko Lyon. W Reims wygrał 3: 2, Caen w domu nawet prowadził 5: 1 Jak to w ogóle możliwe?

Patrząc na statystyki, oczywiście, pokazuje, że kluczową rolę odgrywa forma fotografowania nowy bohater Claudia Beauvueho, ale ona nie chce jeździć na pewno nie wystarczy.Guingampské fasony prawdziwa przyczyna leży w osobie trenera, szczególnie w jego zdolność do motywowania swoich graczy do nadludzkich występów, jeśli jest to duża gra przed cięższymi przeciwnikami.

Guingamp jest wyjątkowy, w przeciwieństwie do innych zespołów w dolnej części tabeli nie jawnie silna serii; bramkarz Jonas Lössl nie jest zły, ale elita nie obejmuje, obrona jest w najlepszym razie średnie, to samo o zasadzce i ataku z jego niemocy obudził się teraz. Gourvennec oddziały wygrać, bo naprawdę współdziałać. Cyniczny materializm współczesnego futbolu przychodzi prawie romantyczną imprezę, zwłaszcza w Pucharze Europy. Ale nadal, kadry Guingamp są jednymi z najsłabszych w lidze, a zatem podniesiony nie może wytrzymać tempa.Czy sezon się skończył jednak (i ​​Guingamp nadal jednym z największych kandydatów do spadku), jedno jest pewne – usługi Gourvennecovy raz przetoczyła wielką walkę.

Strona główna # 6 w Marsylii wyłaniają się pierwsze problemy psychologiczne

To jest nowy trener Marcelo Bielsa Marseille impulsywny furia, wiadomo było od początku. Jednak długo wydawało się, że wszystko w kabinie jest w porządku – argentyńskie stratega chociaż od początku przygotowań wezwał swych podopiecznych harować jak koń, ale nie ma żadnych skarg było słychać (wręcz przeciwnie). Chociaż ostatnio Les Phoceens stracił formy na zewnątrz, do domu Vélodrome ale nadal mają zastosowanie do suwerennego maszynie do nowego roku wchodzi z pozycji lidera tabeli.Jest to oczywiście ogromny sukces, ale fani mimo obaw są zdziwieni kiedy Bielsa i jego kabina wreszcie rozkmotří a wszystko to śmiały projekt zakończy się fiaskiem.

Pierwsze objawy zaczęły pojawiać się już w grudniu. Pierwszy publiczny występ Dóriův agent, który powiedział, że jego klient jest kredyt stycznia. Nie jest to zaskakujące – młody Brazylijczyk centrum powrotem płacić za jednego z największych światowych talentów na swojej pozycji na Riwierze jednak przyszedł przed Bielsově będzie (własny trener ponieważ nawet prawie opuścił wkrótce po rozpoczęciu sezonu) i nadpisania go dostać nawet niedoświadczeni młodzi Stéphane Sparagna z Baptiste Aloe wszechstronny kopii zapasowej lub „naklejki” Alaixys Romao.Doria na Velodrome jeszcze nekopl, a jedynym zadowalające wyjaśnienie brzmi tak, że Bielsa po prostu niech jego próżność.

W ostatnim meczu u siebie z Lille było dużo – Marsylia może stracić w przypadku braku przywództwa w tabeli, plus ostatni wyścig w Monako zakończyła się porażką, a atmosfera była doskonała. Niemniej jednak, Bielsa lewo na ławce w jesieni jego najlepszych zawodników i najlepszych ligach (asystent) Dimitri Payet. Powód? Najwyraźniej wewnętrzne problemy dyscyplinarne, bez opracowania.Oczywiście, El Loco jest geniuszem, więc boi się swojego stanowiska do budowania czystej zakončovatele Michyho Batshuayiho (który, wbrew wszelkim oczekiwaniom, złożony podhrotu wspaniałą wydajność), ale to jest dokładnie to, co może być zapowiedzią przyszłego upadku – według tego, co trener faktycznie decyduje, które gracz zachowuje się „doskonale”, a które nie?

Strona główna 7 René Girarda Montpellier chociaż kopie zaręczynowy, ale pozory mylą

Lille wzrosty i wiosenne albo kolejny atak na kubki lub (bardziej prawdopodobne) kończy się w spokojnym centrum stołu. Można powiedzieć, niemal z całą pewnością. Montpellier fani dobrze pamiętają, jak również transformacja zespołu przynosząc Rene Girard: niespodziewany sukces pierwszy rok, drugi rok w ciężkim wypadku, trzeci rok nadal nečekanější tytuł. Lille jest w środku.Jego kryzys było dużo mówi i pisze dużo, ale z rozmów kapitan Rio Mavuba powtarza to samo: Nie gramy źle, brakowało szanse, musimy kontynuować walkę, sytuacja ulegnie poprawie. Widok na jesieni mecze Pies daje mu prawdę

Nawet zysk to było w poprzednim czarnej serii znacznie lepszego – Normand zespołu zdobyli tylko pięć punktów, ale z wyjątkiem remis 1: 1. W Lens, gdzie oprócz goście stracili do ustawionego czasu, wyniki są zadowalające. dom PSG z krawatem lub bliskiej straty Velodrome nie wstyd zwycięstwo 3: 0 nad Toulouse fanów na trybunach, a następnie Pierre Mauroy przypomniał, jak to jest zobaczyć od czasu do czasu i pewnych celów.Lille wciąż ma silny zespół, który dotyczy jedynie problemy z wydajnością – a ewentualne odejście ma Divocka Origiho żadnego efektu, ponieważ jest to kwestia systemu. Panika jest niepotrzebna, w tym roku od umieszczenia będzie prawdopodobnie około dziesiątego miejsca.

Strona główna # 8 „stare dobre” Rennes powraca i Montanier wie co robić

Rennes na początku grudnia był niepokonany Masina, w końcu płaci za prawie słabszego konkurencji, które dostaje fiaskiem w domu z Reims. Ta przemiana była wystarczająco dwa tygodnie.Widocznie przy Stade de la Route de Lorient niczego nie zmieniło, więc jedynym wyjaśnieniem pozostaje prosta – Rennes kabina jest nękany przez straszliwą klątwę, która sprawia, że ​​ten zespół po prostu nie może grać „w sam raz” i absolutnie nie zna znaczenia słowa „długiej formie” i „spójność”. Albo powoli przedstawiający najlepszy futbol w kraju, czy ma zostać umorzone.

Philippe Montanier jest jednym z najbardziej inteligentnych trenerów we Francji, wydaje się jednak, że został złapany w ostatnich tygodniach, że prawdziwy kłopot. Po meczu z Reims (1: 3) mówił otwarcie o tym, że nie wiedział, co robić – preparat nie uległa zmianie, zawodnicy nie spać handlu nikogo, ponieważ wszystko było tak samo.Słowo „frustrujące” ma w ubiegłym roku i pół powtarzających się tyle razy, że ma o nim ewentualnie pomarzyć. Sukces, czy to fakt, że te radykalne „skacze Jekyll and Hyde” nie zabrakło w meczu na grę, ale z miesiąca na miesiąc; W tym tempie, w ciągu kilku lat Rennes wygrać ligę. A potem przychodzi

(Teraz chwila naprawdę -.. Wydaje się, że Les Rouge et Noir zrobić rezultaty tylko wtedy, gdy uda nam Paul-Georges Ntep To nie jest dobra strategia długoterminowa.NTEP gdy jest on niezwykle utalentowany gracz, ale także notoryczny egoista, a kiedy uświadamia sobie, że cały zespół z najlepszych – nawet tak, że bez jego przykładem inni Zagraj . – nie wróży dobrze)

Strona główna wypróbować nowy system # 9 Alain Casanova

W pierwszym meczu grudnia Nantes wykonane trener Toulouse silny gleby Casanova jedna nieoczekiwana zmiana – lewy dyspozycję 3 -5-2, który praktykowany od początku ubiegłego sezonu i zbudował klasyczną 4-4-2. Mógł wysłać grę do nagłego wszystkich trzech swoich elitarnych przodu (Ben Yedder z Pesic zebrali się na czubku, Braithwaite jest dopełnieniem prawym skrzydle), i ta taktyka się opłaciła – Les Violets wygrał 2: 1Trzy mecze później wpadł do domu przed Guingamp z powrotem w „starym” systemie, przywiązany 1: 1

Casanova jest w stosunkowo wygodnej pozycji – dzięki silnym ataku nie musi martwić się o spadku, reszta zespołu jest zbyt niedoświadczony i mało jakość do niego, że naprawdę walczyli o kubkach. trener Toulouse (wraz z Montpellier, którzy nadal nevyzpytatelnějším wrażenie i nawet tymczasowo Nicea) we Francji praktycznie jedynym przedstawicielem „typowym środku stołu” i tak charyzmatyczny ma wolną rękę, aby spróbować nowych rzeczy.Zawrotnym których wyniki nie będzie, ale transformacja tym raz szarej oddziału w jednym z najbardziej oryginalnych i najbardziej zaawansowanych jednostek taktycznych konkursu jest całkiem sympatyczny.

Strona główna # 10 Caen musi szybko nauczyć się bronić

Rok 2014 zakończył się na ostatniej pozycji Caen, w całej Francji, ale będzie trudno znaleźć neutralny wentylator, że chce jego pochodzenie.Opłat Patrice Garandeho są w rzeczywistości ogromny orzeźwienie. – przez cały jesienią przedstawili się jako entuzjastyczny, głodny zespołu, mecz co zapasy próbuje wysłać jak najwięcej strzałów na bramkę, grać wręcz obraźliwe i za lekceważenie konsekwencji

W Ligue 1, jednak coś takiego może pracować tylko wtedy, gdy masz silne przywództwo obrony – z Lorient Bruno Ecuele Manga, w Bastii ostatni Sébastien Squillaci. Caen ktoś tak się nie stanie, a jego obronny przypomina całkowity chaos. Garand np dołączył Lyon w ultradefenzivním 5-4-1, ale to było na próżno – rekrut przegrane 0: 3, a nawet domowej roboty wyrzucać około pięciu innych gólových szanse.Caen Nikt nie chce dać się jego podejście do piłki nożnej; ale jeśli chęć przetrwania w najwyższej lidze, zima przyniosła w środku jednego weterana umiejętności organizacyjnych. Ktoś wpisać Sylvain Marchal i Sébastien Puygréniera. Indywidualne błędy można uniknąć czasami trudne, ale pierwszym krokiem byłoby odstąpić od obejmując anarchię

Strona główna Raport Idealny grudnia.

Danijel Subašić – Fabinho (zarówno Monako), Papy Mison Djilobodji (Nantes), Wesley Lautoa (Lorient), Jordan AMAV (Nice) – Maxime Gonalons (Lyon) tiemoué bakayoko (Rennes) – Benjamin Moukandjo (Reims), Nabil Fekir (Lyon) Yannick Ferreira-Carrasco (Monaco) – Alexandre Lacazette (Lyon).Trener: Jocelyn Gourvennec (Guingamp)

Zmiany: Stéphane Ruffier – Florentin Pogba (zarówno Saint-Etienne) – Idrissa Guéyé (Lille) – Claudio Beauvue (Guingamp).. Trener:. Jean-Luc Vasseur (Reims)

Strona główna cel Sonda miesiąca grudnia:

Poszczególne tytuły są również linki do youtube – oficjalny kanał Ligue 1 niestety nie można uruchomić wideo z innych stron

Dimitar Berbatov (17-cia okrągłe, Toulouse – Monaco 0: 2).

< p> ¨

Cédric Barbosa (17-cie okrągły Evian Lyon – 2: 3)

Lars Jacobsen (17-te okrągły Reims – Guingamp 2: 3)

Ryad Boudebouz (18. okrągły, Bastia – Rennes 2: 0)

Michy Batshuayi (19okrągłe, Marseille – Lille 2: 1)

idealny ZESPÓŁ jesienią część Ligue 1:

Strona Stéphane Ruffier (Saint-Etienne) – Christophe Jallet (Lyon), Papy Mison Djilobodji (Nantes), Florentin Pogba (Saint-Etienne), Jordan AMAV (Nice) – Maxime Gonalons (Lyon) Giannelli Imbula (Marseille) – Lucas Moura (PSG), Dimitri Payet (Marseille), Yannick Ferreira-Carrasco (Monaco) – Alexandre Lacazette (Lyon). . Trener Marcelo Bielsa (Marseille)

Zastępca: Cédric Carrasso (Bordeaux) – Nicolas N’Koulou (Marseille) – Daniel Wass (Evian) – Andre Pierre Gignac (Marseille ). Trener: Jocelyn Gourvennec (Guingamp)

.