Dlatego zawsze pamiętaj o głaskaniu dziecka

3

W rzadkich przypadkach rodzice bez powodu głaszczą swoje potomstwo lub delikatnie wyciągają je do siebie. Rodzice muszą wiedzieć, że dzieci naprawdę potrzebują takiego dotyku, ponieważ te pragnienia są w nich zawarte przed urodzeniem.

Dlatego zawsze pamiętaj o głaskaniu dziecka, przytulaniu go, pocałunkach i pieszczotach.

Chłopcy naprawdę potrzebują fizycznej manifestacji miłości, która jest bardzo ważna i decydująca w okresie 7-8 lat. Dorastający chłopiec opuszcza potrzebę sepleniania, ale pragnienie kontaktu fizycznego pozostaje. Przejawia się w męski sposób, w postaci klepnięć, walk, walk komicznych.

W ten sposób chłopiec czuje siłę i zręczność rosnącą w nim, jak również męskie wsparcie jego ojca.

Dziewczęta potrzebują również kontaktu fizycznego, zwłaszcza w zewnętrznych przejawach czułości, które są bardzo ważne w okresie dorastania i osiągają szczyt w wieku 11 lat.

– Komunikować się z uwagą.

Komunikując się z dzieckiem, musisz skupić się na nim i jego problemach, nie będąc rozpraszanym przez obce przedmioty. Pomaga to dzieciom poczuć ich znaczenie w życiu ich rodziców, zrozumieć, że są im bliskie i czuć miłość do siebie.

Kochający rodzice zawsze znajdą okazję, aby być z dzieckiem sam na sam, rozwiązywać jego problemy, rozmawiać o jego sprawach, patrzeć w oczy dziecka, przyciskać go do serca i całować.

Tak więc rodzice uczą swoje dzieci, jak kochać i określają przyszłą postawę dojrzałych dzieci do otoczenia i do swoich rodziców.

Wiele nastolatków, aby zdobyć siebie i pojawić się jako dorośli, często kłóci się i kłóci z rodzicami. Tak, a niektórzy rodzice nie chcą ograniczać swoich emocji podczas rozmowy z dzieckiem. Jak prawidłowo rozmawiać i dyskutować, aby nie zepsuć relacji między dzieckiem a dorosłym. Jak nawiązać relację z zaufaniem nastolatka?

Jak rozmawiać i wzbudzać zaufanie nastolatka?

Ze względu na złożone procesy biologiczne w ciele dorastającego, jego system nerwowy jest rozciągnięty, jak struna, a każda uwaga lub prośba rodzicielska może go zdenerwować. Wydaje mu się, że jest zbyt opanowany, ma ograniczoną wolność, co powoduje agresję i załamanie nerwowe.